«У червні очікуємо позитивне рішення про присвоєння ДонНУ імені Стуса», — проректор ДонНУ Микола Удод

Проректор ДонНУ розповідає про життя університету у Вінниці та очікує, що навчальному закладу вже скоро присвоять ім’я Василя Стуса

Сергій Стуканов: Про що говорили під час круглих столів щодо присвоєння імені Василя Стуса ДонНУ?

Микола Удод: Була створена робоча група з викладачів, студентів та громадських діячів. Планували дебати, круглі столи, дискусії, на яких превалювала думка щодо позитивного вирішення питання. При цьому говорили про достатню поінформованість конференції трудового колективу. Це подія для університету, ми йдемо до цього довго. Ми повинні визначитись, хто ми є і хто для нас Стус.

Сергій Стуканов: З якими громадськими діячами були зустрічі?

Микола Удод: Ми запросили Володимира Шовкошитного. Він був присутній при перепохованні Стуса, багато корисного розповів.

Також планували зустріч у Вінницькій міській раді, але все-таки згодом вирішили обговорити це питання у своєму колі. Хоча місцева громада і влада чекають на наше рішення.

У разі позитивного рішення трудового колективу ми звернемось до родичів щодо згоди, потім оформимо документи, а далі — підпис Президента. Обговорення буде обов’язковим на кожному факультеті. Рішення очікуємо в червні, ми хочемо, щоб цей рік завершився конференцією і прийняттям рішення про присвоєння університету імені Стуса.

Сергій Стуканов: Щось відомо про барельєф Стуса, що висів на будівлі університету?

Микола Удод: Ні, не відомо достеменно, але хотілося б, щоб нам цей барельєф передали.

Сергій Стуканов: Які культурно-виховні заходи ви проводите впродовж навчального року?

Микола Удод: Є ініціативи, пропозиції від деканів факультетів. Є багато заходів, присвячених зустрічам із видатними людьми, наприклад, приїжджав Володимир Білінський. Щось ми не встигаємо зробити, звичайно, проте ми створили Центр культурно-естетичного розвитку та соціальних проектів.

Досі проводимо «Вечорниці» на правовому факультеті, де слухаємо українські пісні, читаємо вірші українських поетів, також можуть бути танцювальні номери. У нас є задум — фестиваль студентської української пісні: сучасної, народної та авторської.

Сергій Стуканов: Як склалась ситуація з корпусами? Зараз їх три.

Микола Удод: У нас є три філії в Костянтинівці, Маріуполі та Хмельницькому, де готуватимуть фахівців за певними напрямками. У Вінниці ми наразі орендуємо три корпуси. Вінницька облрада хоче передати приміщення медичного коледжу, що вирішить проблеми двох факультетів. Також плануємо побудувати академмістечко — місцева влада має виділити для цього ділянку. Там будуть житло для викладачів, гуртожитки, корпуси навчальні та спортивні. Ця робота вже розпочалась.

Класичний університет для цього регіону дуже важливий, ми відчуваємо потужну підтримку, але наразі можливості регіону не вирішують нашого питання.

Сергій Стуканов: ДонНУ пускає коріння у Вінниці. Чи постане питання повернення згодом?

Микола Удод: У нас є стратегія до 2025 року. Навіть на випадок повернення до Донецька всі факультети матимуть у Вінниці філії. При поверненні нічого не зміниться.

У Вінницю ми приїхали спочатку не надовго, але зараз викладачі вже осіли, винаймають житло. Створено об’єднання університетів, що виїхали з зони АТО.

Сергій Стуканов: Чого ви очікуєте від вступної кампанії?

Микола Удод: Минулого року ми набрали близько 2,5 тисячі студентів, цього року сподіваємось на вищий результат. Працюють наші філії в Донецькій області, ми працюємо у вінницькому регіоні та сусідніх областях. Також випускники з непідконтрольних територій зможуть скласти іспити у філіях.

Сергій Стуканов: Як загалом почувається ДонНУ на Вінничині?

Микола Удод: На рівні області було прийняте рішення, що кожен із вищих навчальних закладів надає койко-місця у своїх гуртожитках — так ми розселили своїх студентів. Міська влада дуже зацікавлена в тому, щоб студенти нового набору теж були розселені.

Сергій Стуканов: Яка зараз ситуація у філії в Костянтинівці?

Микола Удод: Вона працює та охоплює непідконтрольну територію. Ми зацікавлені, щоб діти з тієї території мали можливість вступити до нашого університету. І філія провадить широку профорієнтаційну роботу.

Цікава робота волонтерських організацій: вони організують заходи, схожі на гру радянського часу «зарніца», показують певний вишкіл. Життя там іде, формується українське патріотичне середовище.

За матеріалами «Громадського радіо»