Син Василя Стуса дав згоду на надання ДонНУ імені батька. Останнє слово — за Міністерством

Упродовж останніх трьох місяців Донецький національний університет вирішував дуже важливе для свого майбутнього питання — чи надавати вишу ім’я видатного поета, земляка і випускника Василя Стуса. Два місяці тривало його обговорення всередині колективу, громадських кіл Вінниччини та Донеччини, як того вимагало законодавство. Було проведено низку круглих столів, конференцію, відкриту лекцію, теледебати. І нарешті 10 червня 2016 року рішення було прийнято — Конференція трудового колективу ДонНУ більшістю голосів підтримала ініціативу з присвоєння університету імені поета.

Однак зробити цей крок без отримання згоди найближчих родичів поета було б неправильним ані з етичної, ані з правової точки зору. Тому керівництво ДонНУ звернулось до сина Василя Стуса — Дмитра з проханням дозволити, щоб його ім’я назавжди поєдналось із історією рідного вишу.

14 червня 2016 року Дмитро Стус дав офіційну згоду на надання ДонНУ імені батька, і вже наступного дня ректор Роман Гринюк надіслав міністру освіти і науки України Лілії Гриневич подання про присвоєння Донецькому національному університету імені Василя Стуса.

Наразі університет чекає на відповідь Міністерства, від якого залежить остаточне рішення, щоб нарешті проголосити: «Ми — Донецький національний університет імені Василя Стуса!»

ą
Катерина Смирнова,